Інформація про освіту Близнюківського району

Начальник відділу освіти, молоді та спорту – Бондаренко Леонід Володимирович.

У Близнюківському районі у 21 закладі дошкільної освіти  здобувають дошкільну освіту 587 дітей.

У 2018/2019 навчальному році у районі функціонує 13  закладів загальної середньої освіти.

Всього класів – 163. Кількість учнів у закладах загальної середньої освіти становить 1708 чол.

Середня наповнюваність класів у 2018/2019 навчальному році становить 10,5 уч/кл.

У закладах позашкільної освіти (Будинок дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа) навчається 845 дітей, що складає 49,5 %.

У районі працює 286 педагогічних працівників.

Із 286 працівників закладів загальної середньої освіти мають:вищу освіту – 258 чол.; базову вищу освіту – 4 чол., неповну спеціальну освіту – 24 чол., вищу кваліфікаційну категорію – 46 чол., І кваліфікаційну категорію – 157 чол., ІІ кваліфікаційну категорію – 38 чол., кваліфікаційну категорію «Спеціаліст»- 38 чол.,  педагогічне звання «Старший вчитель» - 23 чол., « Вчитель-методист» -    15 чол.

67 педагогічних працівників працюють у закладах дошкільної освіти, які мають: вищу освіту – 29 чол., базову вищу – 37 чол, загальну середню освіту – 1 ос., І кваліфікаційну категорію – 6 чол., ІІ кваліфікаційну категорію – 3 чол., кваліфікаційну категорію «Спеціаліст»- 58 чол., педагогічне звання «Вихователь-методист» - 4 чол.

Загальна сума коштів з районного бюджету на підготовку закладів освіти району до нового навчального року та до опалювального сезону становить  30982,0 тис. грн. Залучено позабюджетних коштів – 400,8 тис. грн.

Всього у закладах освіти району встановлено 218 персональних комп’ютерів, з них в освітньому процесі використовується 188 ПК та в управлінській діяльності – 30 ПК.

Одним з найважливіших показників рівня комп’ютеризації закладів загальної середньої освіти є визначення кількості учнів на один комп’ютер. Станом на 01.09.2018 цей показник становить 9 учнів.

У освітньому процесі використовуються сучасні мультимедійні комплекси, такою технікою забезпечені 4 заклади загальної середньої освіти.

Обладнані сучасними технічними засобами навчання:

- кабінет хімії, фізики, біології, математики , географії та інтерактивний стрілецький тир  Комунального закладу «Близнюківський ліцей Близнюківської районної ради Харківської області»;

- кабінет біології Добровільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.;

- кабінет математики Комунального закладу «Самійлівський ліцей Близнюківської районної ради Харківської області»;

- кабінет хімії Квітневої філії Комунального закладу «Близнюківський ліцей Близнюківської районної ради Харківської області»;

- кабінет біології Комунального закладу «Криштопівський ліцей Близнюківської районної ради Харківської області».

З початку 2018 року в закладах освіти було проведено наступну роботу:

- у Близнюківському ліцеї замінені вікна в спортивні залі в кількості 14 шт., та 6 вікон по закладу на суму 199,6 тис. грн. (місцевий бюджет);

- в Олексіївській ЗОШ І-ІІІ ст. облаштовано внутрішній туалет на суму 30 тис. грн. (субвенція сільської ради);

-  у Верхньосамарській ЗОШ І-ІІІ ст. придбано та ведуться роботи по заміні двох твердопаливних котлів на нові сучасні енергоефективні на суму 180 тис. грн. (місцевий бюджет);

- у дитячо-юнацькій спортивній школі ведуться роботи по заміні газового котла на новий енергоефективний на суму 30 тис. грн. (місцевий бюджет);

- у Софіївському ДНЗ проводяться роботи по утепленню фасаду приміщення (140м²) на суму 75,6 тис. грн. (субвенція сільської ради). Придбано 9 вікон та 1 вхідні двері на суму 61 тис. грн. (місцевий бюджет);

- у Близнюківському ДНЗ «Теремок» ведуться роботи по заміні системи водопостачання (місцевий бюджет);

- у Добровільській ЗОШ І-ІІІ ст. встановлено 3 вікна на суму 21,4 тис. (субвенція сільської ради);

- у Самійлівський ліцей придбано шкільний автобус на суму 1624 тис. грн. (850 тис. грн. місцевий бюджет, 774 тис. грн. обласний бюджет).

Забезпеченість шкіл мережею Інтернет в районі – 100%.

На належному рівні район забезпечений шкільними автобусами. Здійснюється підвіз 477 учнів. У перевезенні задіяно 14 одиниць автотранспорту.

В усіх закладах дошкільної освіти забезпечується триразове харчування за нормами вікових груп. Розмір плати для батьків за харчування дітей складає 60% у міських та 40% у сільських ДНЗ від загальної вартості харчування в день. Середня вартість харчування однієї дитини в день становить не менше 30,00 грн.

У закладах загальної середньої освіти гарячим харчуванням охоплено 1243 учня, користується безплатним харчуванням 521 учень пільгових категорій. Вартість харчування становить не менше 15,00 грн. За рахунок спонсорської допомоги та за рахунок батьківської плати харчується 722 учні.

Видатки у 2018 році на утримання закладів освіти району становлять 39257,9 тис. грн., в тому числі:

– на виплату заробітної плати – 32772,8 тис. грн. або 100 % від потреби;

– на енергоносії – 3472,5 тис. грн.;

– на харчування – 1024,6 тис. грн., або 100 % від потреби;

- фонд загального обов’язкового навчання – 70 тис. грн.

Середня заробітна плата по Близнюківському району складає 3895,3 грн., у тому числі вчителів – 7215,7 грн.

Заборгованість з виплати заробітної плати та за спожиті енергоносії відсутня.