Великоднє свято в Добровільській ЗОШ І-ІІІ ст.

Дата: 26.04.2019 11:02

Із приходом весни пов'язане не тільки пробудження природи, а й прихід Великоднього свята. Таке свято підготували і провели учні 7 класу та вчитель української мови та літератури Моісєєнко Л.О.

Що це за свято? Як воно проводиться? Що нам потрібно знати, як себе поводити? Що робити? Відповідь на ці питання прозвучала у виступах дітей. Тиждень перед Великднем називається Великим, або Страсним. У наших домівках, квартирах повинна бути тиша, благодать: ні тобі веселощів, ні сміху, ні жартів, ні пісень. Треба підготуватися до свята: усе закупити, перевірити святковий одяг, обов'язково побувати на цвинтарі. Цікавими були розповіді про Чистий четвер, Страсну п'ятницю, суботу і Великодню неділю.

Чим наповнити святковий кошик, з яким ідуть до церкви, гості свята дізналися зі сценки, в якій брали участь Горбань Марина, Гулько Назар і Ткаченко Ганна. Крім паски в кошик треба покласти сіль, бо свяченою сіллю пересипають поріг, щоб нечисть в хату не неслася, свячене пшоно бережуть для курчат, щоб їх не хапали сороки, ворони, шуліки.  Мак святять, щоб обсипати корову, аби нічого їй не наврочили, свяченим салом треба мазати губи аби не тріскались цілий рік; шкаралупи від свячених яєць треба дать курям, щоб краще неслись. Кістки свяченого поросяти теж не викидають, їх треба перетерти на порошок і пити, коли ноги болять. А от курку не святять, бо, за переказами, коли народився Ісус Христос, то саме курка вигрібала немовля з ясел.

На останок учасники свята побажали всім присутнім хорошого весняного настрою на Великоднє свято.