Міжнародний день рідної мови в Уплатнівській школі

Дата: 21.02.2019 15:54

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і в Уплатнівській ЗОШ I –III ступенів. Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Розпочалося свято «Молитвою до мови», яку з великим натхненням і вірою в серці прочитали учні 5 класу. Чкиря Л.В. розповіла учням історію виникнення свята, і коли його почали відзначати в Україні. Вона також наголосила на тому, що це один із тих днів коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. Учні 9 класу написали тематичний диктант «Без мови немає народу», взяли активну участь у вікторині «Шануймо рідну мову!». Ось таким захоплюючим і насиченим був Тиждень рідної мови в нашій школі. Усі ці заходи гуртують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.