Декоративно-прикладне мистецтво в Олексіївській школі

Про українські рушники та вишиванки знають повсюди  в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку, інколи не знають нічого. Прекрасно, що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися  в нашій Олексіївській школі. Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків багатьох поколінь. На уроках трудового навчання Дурноколенко Н.В. учні з підручних матеріалів виготовляють ляльок , їхній одяг, прикраси, головні убори та зачіски. Тут варіації обмежуються лише фантазією дітей та вчителя.

Як би там не було, проте мотанка все ж зберегла в собі певні сакральні знання та силу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками дитини , може стати родинним оберігом та родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові знання та вірування.