Відділ освіти, молоді та спорту Близнюківської Районної Державної Адміністрації

Вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» Близнюківського Будинку дитячої та юнацької творчості на базі Уплатнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  доторкнулися до  історії і культури, таємниць і неповторної енергетики наших пращурів

    Вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» Близнюківського Будинку дитячої та юнацької творчості на базі Уплатнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  доторкнулися до  історії і культури, таємниць і неповторної енергетики наших пращурів, побачили те, про що так гаряче і щиро писав Шевченко у своїх віршах.

     Візитною карткою Канева є Тарасова (Чернеча) гора, на якій під високим курганом похований видатний український Кобзар. На саму гору ведуть сходи, героїчне подолання яких буде винагороджено захоплюючим краєвидом. Адже саме тут, у Шевченківському краю, впливи часу, сучасності і людей на довкілля зведені до мінімуму.

     Нам вдалося побачити могилу Шевченка з пам’ятником, літературний музей, хату з «Тарасовою світлицею» (відновлений перший народний музей поета та копія його батьківської хати у Моринцях), архітектурно-меморіальний комплекс, могилу вірного охоронця Шевченкової гробниці – Івана Ядловського, і заповідний парк площею 25 га, помилуватися чарівним і бентежним Славутою-Дніпром, покласти квіти до ніг великого Кобзаря і віддати йому останню шану.
      Така проста, на перший погляд, екскурсія на Тарасову гору в Каневі здатна докорінно та безповоротно змінити ставлення учнів до предмета, замінити багатотижневі або навіть багатомісячні годити виховання любові та поваги до рідного краю, його синів та дочок, які боролися за наше світле майбутнє.« повернутися до списку новин